Зарубіжний досвід: няня в Великобританії


Наскільки шанована професія няні в Великобританії? Досить згадати, що саме з цієї спеціальності починала свій кар'єрний шлях національна улюблениця, Принцеса Діана. На Туманному Альбіоні з дітьми рідко сидять їхні бабусі та дідусі, а ось дівчата з респектабельних родин охоче йдуть в няні. Більше цікавої інформації про нянь Великобританії - в нашій статті!


У життєвих планах англійців діти стоять після створення міцної матеріальної бази, придбання будинку і побудови кар'єри. Середній вік молодої британської мами - 35-40 років. Незважаючи на порівняно пізній початок батьківської місії, на одному дитині леді і джентльмени зупиняються рідко. Найчастіше в сім'ях два-три дитини, яких допомагає виховувати няня.


Великобританію називають безпечної для дітей країною. Тут дбають про те, щоб в громадських місцях були дитячі стільчики і куточки, кімнати для сповивання і годування, на тротуарах - зручні з'їзди для візків, на дитячих майданчиках - гумові покриття. Стаючи батьками, англійці продовжують активне життя і з перших днів привчають до цього дітей. Саме тому діти легше адаптуються в будь-яких соціальних групах, будь-то дитячий сад, школа або гурток за інтересами.


У Великобританії не прийнято надмірно опікати дитину. Якщо малюк впаде, більше ймовірності, що йому доведеться підніматися самому, а не чекати допомоги батьків або няні. Бажання заплакати буде припинено стриманою фразою на кшталт «Візьми себе в руки». Відсутність сюсюкань з лишком компенсується щедрими похвалами навіть за незначні успіхи. Англійці вважають, що схвалення ефективніше ніжності сприяє вихованню сильної, самостійної і впевненою в собі особистості. До слова, чужі люди не стануть робити зауваження мамі або дитині: як себе вести - справа кожної окремої сім'ї.


До допомоги бабусь і дідусів в Великобританії звертатися не прийнято. Старі батьки, як правило, живуть окремо, і не втручаються в життя дітей. Максимум - приймають онуків в гості на вихідні. Так що, навіть якщо мама не працює, виховувати підростаюче покоління англійцям допомагають професійні няні.


У англійської няні великий перелік обов'язків: догляд (гігієна, годування), розвиваючі заняття, супровід на секції, виконання з дитиною домашніх завдань і т.ї. Няня може займатися з вихованцем будинку, але частіше водить його в так звану «ясельну школу» (Nursery School) - по суті, це наші дитячі садки. Тут дітки розучують пісні і віршики, осягають ази читання і письма, а головне - вчяться взаємодіяти один з одним. Шкільне дитинство у англійців починається рано, з 4-річного віку. Поступаючи в молодшу школу, вони відразу знайомляться з математикою, фізкультурою і навіть іноземними мовами.


Знаходження дитини в ясельної школі оплачується спеціальними ваучерами, які видаю